ul. Kościuszki 2A; 14-200 Iława; tel. (089) 648 50 18; e-mail: gim1ilawa@wp.pl:
Gimnazjum Samorządowe nr 1 im. M. Kopernika w Iławie
Ogromny sukces uczniów „Jedynki” i ich rodziców w zawodach WARMIA I MAZURY PŁYWAJĄ PDF Drukuj Email

Akcja Warmia i Mazury Pływają jest cyklem zawodów pływackich dla amatorów. W tym roku odbyła się trzecia edycja. Jej głównym celem jest popularyzacja pływania i turystyki wodnej w regionie oraz propagowanie zdrowego trybu życia i aktywnego wypoczynku. Jej miejscem są ośrodki basenowe w województwie warmińsko-mazurskim, m.in. w Iławie.

Więcej…
 
Hania Dzik w reprezentacji Polski PDF Drukuj Email

Maj był bardzo pracowitym i emocjonującym miesiącem dla najlepszych iławskich żeglarzy. Po długich, zimowych przygotowaniach rozpoczęli walkę w eliminacjach do Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata klasy Optimist. Ponad setka optimistkarzy z całej Polski spotkała się w długi, majowy weekend w Pucku. W trudnych, ‘silnowiatrowych’ warunkach znakomicie zaprezentowała się Hania Dzik z Gimnazjum Samorządowego nr1w Iławie, zajmując 6. miejsce i 2. w kategorii dziewcząt. Trochę dalej uplasowali się pozostali reprezentanci z iławskiego gimnazjum: Wiktoria Gołębiowska 27. i 6. z dziewcząt i Maciej Abramowicz 29.  

Więcej…
 
Drużyna „Kopernika” PDF Drukuj Email

W pierwszym tygodniu czerwca uczniowie Gimnazjum Samorządowego nr 1 w Iławie startowali w Finale Krajowym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Zajmując pucharowe, szóste miejsce, startująca po raz drugi w tym samym składzie drużyna, osiągnęła największy iławski sukces w kategorii gimnazjów. 

Więcej…
 
Plan sympozjum Behringa PDF Drukuj Email

PROF. EMIL VON BEHRING – NOBLISTA Z ŁAWIC

materiały sympozjum popularnonaukowego
z okazji 160. rocznicy urodzin prof. Emila von Behringa
(ur. 15.03.1854 w Ławicach, zm. 31.03.1917 w Marburgu)

 

1. Słowo wstępne – Krzysztof Harmaciński, wójt gminy Iława

Więcej…
 
Blisko 6 ton makulatury z „Kopernika” PDF Drukuj Email

24 maja 2014 r. odbył się V Kwidzyński Bieg Papiernika, którego celem jest promocja zdrowego stylu życia oraz krzewienie kultury fizycznej i sportu. W ramach obchodów Dnia Święta Papiernika odbyły się dodatkowe imprezy m. in. warsztaty czerpania papieru i zbiórka makulatury. 

 

Więcej…
 
Łukasz z „Kopernika” wśród „Najlepszych z najlepszych” w Kuratorium Oświaty PDF Drukuj Email

W dniu 26 maja 2014 roku odbyła się Gala Laureatów Konkursów Przedmiotowych Gimnazjów organizowanych przez Kuratora Oświaty województwa warmińsko-mazurskiego.

Więcej…
 
Spotkanie z pisarzem Arkadiuszem Niemirskim w „Jedynce” PDF Drukuj Email

Dziś (środa, 21 maja) polski powieściopisarz, satyryk i dziennikarz, autor książki „Pojedynek detektywów” przyjechał na spotkanie autorskie do auli Gimnazjum Samorządowego nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Iławie na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej i dyrektorów gimnazjum – gospodarza oraz Gimnazjum przy ZSO. Na godz. 13.00 do „Kopernika” przyszły dwie klasy gimnazjalistów z Sienkiewicza z opiekunami, by razem z kolegami z „Jedynki” wziąć udział w nietypowym spotkaniu z pisarzem.


Więcej…
 
Magda z „Kopernika” druga w festiwalu wojewódzkim PDF Drukuj Email

zdjecie316 maja 2014r. w Kinoteatrze Pasja w Iławie odbył się XIII Wojewódzki Festiwal Piosenki Turystycznej, którego organizatorem jest Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 4 im. Polskich Podróżników w Iławie oraz Iławskie Centrum Kultury. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych prezentowali swe wokalno - muzyczne umiejętności jako soliści lub zespołowo. Gimnazjum Samorządowe nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Iławie reprezentowała wraz z zespołem szkolnym Magdalena Stramska z klasy I b, która w kategorii soliści zajęła II miejsce. Gratulujemy!

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL