ul. Kościuszki 2A; 14-200 Iława; tel. (089) 648 50 18; e-mail: gim1ilawa@wp.pl:
Gimnazjum Samorządowe nr 1 im. M. Kopernika w Iławie
Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016 PDF Drukuj Email

Uroczysty apel z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2015/2016 odbędzie się 1 września 2015r. o godz. 10.00 na dziedzińcu szkolnym.

Zbiórka klas w wyznaczonych miejscach na dziedzińcu o godz. 9.55.

Po apelu odbędą się spotkania z wychowawcami w wyznaczonych salach lekcyjnych.

Terminy spotkań z rodzicami:

Zebrania rodziców uczniów klas I - 3 września 2015r. (czwartek), godz. 16.00 

(UWAGA: jednym z elementów spotkań będzie zawarcie umów związanych z dystrybucją podręczników z dotacji ministerialnej)

Zebrania rodziców uczniów klas II - III - 10 września 2015r. (czwartek), godz. 16.00

 
Darmowe podręczniki do kl. I PDF Drukuj Email

Informacja dla rodziców i uczniów przyszłych klas I dotycząca darmowych podręczników od roku szkolnego 2015/2016

 
Nastrój do podsumowań, podziękowań i pożegnań w „Jedynce” PDF Drukuj Email

Tradycyjnie, w ostatni piątek czerwca, 26.06 w Gimnazjum Samorządowym nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Iławie na dziedzińcu szkoły odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i po wciągnięciu flagi państwowej na maszt przy śpiewie hymnu państwowego, przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, Szymon Oleksów poprowadził uroczysty apel.

Więcej…
 
V Gala Osiągnięć Szkolnych w „Koperniku” PDF Drukuj Email

Już po raz piąty uczniom klas trzecich i osobom dorosłym związanym z Gimnazjum Samorządowym nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Iławie była wręczana Statuetka Kopernika – statuetka z wizerunkiem patrona szkoły.- Jest ona znakiem uznania dla najlepszych z najlepszych – mówiła dyrektorka Aleksandra Skubij, - tych, którzy w różny sposób tworzą w społeczności naszego miasta dobre imię naszej szkoły. Jest symbolem najlepszych cech charakteru, ambicji, sumienności w wykonywaniu obowiązków, jest wyróżnieniem najwyższej rangi i nawiązuje do niepodważalnych osiągnięć patrona szkoły. V galę prowadzili Karolina Wiatrowska – Kubicka i Leszek Seregiet. Wśród gości nie zabrakło burmistrza Iławy, Adama Żylińskiego, wójta gminy Iława Krzysztofa Harmacińskiego, wiceburmistrz, Ewy Junkier, radnych: Feliksa Rochowicza, Tadeusza Lotza, Roberta Kowalkowskiego, Ewy Jackowskiej, dyrektorki PCRE, Renaty Motylińskiej, dyrektorki MZOSiP Renaty Kamińskiej z pracownikami oraz przedsiębiorców, który zostały wręczone statuetki Kopernika.

Więcej…
 
Pływacy z „Kopernika” najlepsi w województwie PDF Drukuj Email

Od czterech lat w Gimnazjum Samorządowym nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Iławie funkcjonuje klasa sportowa o profilu wodniackim. Jedna grupa trenuje wioślarstwo, druga - triathlon. Co roku uczniowie podejmują kolejne wyzwania sportowe, łącząc treningi szkolne i treningi w klubach z nauką. Dlatego zawsze, gdy uczniowie klasy sportowej osiągną sukces, doceniamy ich ogromny wysiłek. Tym razem z uśmiechem po weekendzie wróciła grupa trithlonowa, którą zajmują się nauczyciele: pani Aurelia Waruszewska i pan Radosław Burza.

Więcej…
 
Dzień Sportu w „Koperniku” PDF Drukuj Email

W sobotę, 30. maja na boisku szkolnym Gimnazjum Samorządowego nr 1 w Iławie od samego rana zrobiło się gwarno. I, chociaż pogoda nie do końca była sprecyzowana, bo chwilkę po godzinie ósmej pojawiły się drobniutkie kropelki nieśmiałej mżawki, to wszyscy uczniowie i nauczyciele pod wodzą pani Aurelii Waruszewskiej rozpoczęli najliczniejszą w historii szkoły wspólną rozgrzewkę.

Więcej…
 
Konkurs Recytatorski „Spotkania z Poezją” PDF Drukuj Email

konkurs_recW sobotę, 25 kwietnia, w Kinoteatrze Pasja odbyły się miejskie eliminacje XXXIII Konkursu Recytatorskiego „Spotkania z Poezją” dla szkół podstawowych i gimnazjów. Reprezentantami Gimnazjum Samorządowego nr 1 byli zwycięzcy szkolnego etapu: Szymon Oleksów z kl. III d oraz Marta Kroplewska z kl. II d i Wiktoria Suszek z kl. I c (dziewczęta występowały w kategorii poezji śpiewanej). Podczas sobotnich występów na scenie iławskiego kinoteatru wszyscy nasi uczniowie prezentowali się doskonale, stanęli na wysokości zadania i zwyciężyli w obu kategoriach. Laureatami zostali: Marta Kroplewska i Szymon Oleksów – obydwoje będą reprezentować Jedynkę w eliminacjach rejonowych.

Więcej…
 
O Syberii w „Koperniku” PDF Drukuj Email

Spotkania z podróżnikami to jedna z bardziej lubianych lekcji geografii. W Gimnazjum Samorządowym nr 1 im. Mikołaja Kopernika od wielu lat tradycją jest zapraszanie podróżników na spotkania z młodzieżą, by, opowiadając o swoich przeżyciach podczas podróży, choć na chwilę przenieśli słuchaczy w odległe miejsca…

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL