ul. Kościuszki 2A; 14-200 Iława; tel. (089) 648 50 18; e-mail: gim1ilawa@wp.pl:
Gimnazjum Samorządowe nr 1 im. M. Kopernika w Iławie
Łukasz z „Kopernika” wśród „Najlepszych z najlepszych” w Kuratorium Oświaty PDF Drukuj Email

W dniu 26 maja 2014 roku odbyła się Gala Laureatów Konkursów Przedmiotowych Gimnazjów organizowanych przez Kuratora Oświaty województwa warmińsko-mazurskiego.

Więcej…
 
Spotkanie z pisarzem Arkadiuszem Niemirskim w „Jedynce” PDF Drukuj Email

Dziś (środa, 21 maja) polski powieściopisarz, satyryk i dziennikarz, autor książki „Pojedynek detektywów” przyjechał na spotkanie autorskie do auli Gimnazjum Samorządowego nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Iławie na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej i dyrektorów gimnazjum – gospodarza oraz Gimnazjum przy ZSO. Na godz. 13.00 do „Kopernika” przyszły dwie klasy gimnazjalistów z Sienkiewicza z opiekunami, by razem z kolegami z „Jedynki” wziąć udział w nietypowym spotkaniu z pisarzem.


Więcej…
 
Magda z „Kopernika” druga w festiwalu wojewódzkim PDF Drukuj Email

zdjecie316 maja 2014r. w Kinoteatrze Pasja w Iławie odbył się XIII Wojewódzki Festiwal Piosenki Turystycznej, którego organizatorem jest Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 4 im. Polskich Podróżników w Iławie oraz Iławskie Centrum Kultury. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych prezentowali swe wokalno - muzyczne umiejętności jako soliści lub zespołowo. Gimnazjum Samorządowe nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Iławie reprezentowała wraz z zespołem szkolnym Magdalena Stramska z klasy I b, która w kategorii soliści zajęła II miejsce. Gratulujemy!

Więcej…
 
Mistrzostwa Polski w Aquathlonie i Elemental Triathlon Olsztyn z udziałem uczniów Gimnazjum Samorządowego nr 1 w Iławie PDF Drukuj Email

W miniony weekend (17/18 maja) w Olsztynie odbyła się pierwsza w tym roku duża, ogólnopolska impreza triathlonowa, w której udział wzięła czołówka polskich triathlonistów. Nie zabrakło też sportowców z Gimnazjum Samorządowego nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Iławie.

Więcej…
 
Udany II Festyn Europejski w „Koperniku” PDF Drukuj Email

Dyrekcja Gimnazjum Samorządowego nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Iławie oraz Rada Rodziców przy Gimnazjum nr 1 były organizatorem II Europejskiego Festynu Rodziny połączonego z Piknikiem Holenderskim i obchodami 10. rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej. Impreza odbyła się 10 maja 2014 r. na terenie dziedzińca i boiska szkoły w centrum Iławy. W trakcie festynu na scenie prezentowane były m. in. występy młodzieży, zorganizowana została loteria fantowa, odbyła się licytacja prac pozyskanych od lokalnych artystów. Można było kupić m. in. porcję grochówki, kiełbaski z rożna, świniaka, pierogów, placków ziemniaczanych, chleba ze smalcem czy skorzystać z kawiarenki, w której mamy naszych uczniów zaprezentowały swoje wypieki. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły pokazy policji, straży pożarnej, WOPR, OSP oraz możliwość sprawdzenia umiejętności kierowcy w symulatorze dachowania (z WORD Olsztyn).


Więcej…
 
Drużyna „Kopernika” szósty raz pierwsza w województwie PDF Drukuj Email

Zakończyła się wojewódzka część Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Co cieszy, na odbywających się w Elblągu zawodach, zwycięską passę podtrzymali gimnazjaliści z iławskiego Gimnazjum Samorządowego nr 1 im. Mikołaja Kopernika. Drużyna w składzie Dawid Kopczyński, Mateusz Zieliński, Michał Świniarski pewnie wygrała z konkurentami. To  już szósty z rzędu,  ósmy w historii startów w tej imprezie, wyjazd reprezentantów Iławy na finał krajowy, który tym razem odbędzie się 31 maja w Czarnej na południu Polski.


Więcej…
 
Egzamin sprawnościowy-kandydaci do klas sportowych PDF Drukuj Email

Terminy egzaminu sprawnościowego dla kandydatów do grupy triathlonowej klasy I sportowej:

I termin: 23 maja 2014r., godz. 16.00 - sprawdzian z pływania - pływalnia miejska

                                        godz. 17.00 - sprawdzian z biegania - stadion miejski

II termin (dla kandydatów, którzy nie mogą podejść do egzaminu w dn. 23.05):
30 maja 2014r
.
według tego samego harmonogramu jak w dn. 23.05

Wszelkich informacji dotyczących egzaminu sprawnościowego dla grupy triathlonowej udziela pan Radosław Burza.

Terminy egzaminu sprawnościowego dla kandydatów do grupy wioślarskiej klasy I sportowej ustala indywidualnie pani Urszula Janikowska, kontaktując się bezpośrednio z rodzicami uczniów.

Wszystkie egzaminy sprawnościowe dla uczniów ubiegajacych się o przyjęcie do klasy sportowej powinny odbyć się w terminie wyznaczonym przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty tj. do 6 czerwca 2014r.

 
EUROPEJSKI FESTYN RODZINNY 10 maja 2014 r. PDF Drukuj Email

gimnazjum1_festyn_1xa5lastDyrekcja Gimnazjum Samorządowego nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Iławie oraz Rada Rodziców przy Gimnazjum nr 1 są organizatorem II Europejskiego Festynu Rodziny połączonego z Piknikiem Holenderskim i obchodami 10. rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej. Impreza odbędzie się 10 maja 2014 r. w godz. 13.00 – 19.00 na terenie dziedzińca i boiska naszej szkoły w centrum Iławy. W trakcie festynu na scenie prezentowane będą m. in. występy naszej młodzieży, zorganizowana zostanie loteria fantowa, licytacja prac pozyskanych od lokalnych artystów. Będzie można kupić m. in. porcję grochówki, kiełbaski z rożna, świniaka, pierogów, placków ziemniaczanych, chleba ze smalcem czy skorzystać z kawiarenki, w której mamy naszych uczniów zaprezentują swoje wypieki. Planowane są pokazy policji i straży pożarnej, możliwość sprawdzenia umiejętności kierowcy w symulatorze dachowania i wiele innych atrakcji (poniżej wymienionych).

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL