ul. Kościuszki 2A; 14-200 Iława; tel. (089) 648 50 18; e-mail: gim1ilawa@wp.pl:
Gimnazjum Samorządowe nr 1 im. M. Kopernika w Iławie
Kopernik jest super PDF Drukuj Email

            W piątek, 8 kwietnia w Gimnazjum Samorządowym nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Iławie odbył się Dzień Otwarty. Przybyłych gości z iławskich podstawówek, w imieniu swoim i dyrektor Aleksandry Skubij, przywitała wicedyrektor Wioletta Karwat, która podkreśliła, że nasza szkoła uczy, kształtuje, ale przede wszystkim rozwija umiejętności i zainteresowania. Wyjaśniła również zasady rekrutacji oraz przedstawiła bogatą ofertę edukacyjną gimnazjum.

Więcej…
 
Turniej Ruchu Drogowego w Jedynce PDF Drukuj Email

Od kilkunastu lat początek kwietnia jest zarezerwowany dla dzieci biorących udział w Warmińsko-Mazurskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Tradycyjnie, na terenie Samorządowego Gimnazjum nr 1 im Mikołaja Kopernika w Iławie, zorganizowane zostały eliminacje powiatowe dla szkół podstawowych i gimnazjów.

Więcej…
 
Iława na Niebiesko PDF Drukuj Email

Światowy miesiąc wiedzy na temat autyzmu w Iławie to także seminaria otwarte organizowane w dniu 16 kwietnia (sobota) w Gimnazjum nr 2 (ul. Wiejska). Chętnych zapraszamy do udziału w wybranych modułach:

8.30-10.00 Wczesna diagnoza – jak rozpoznać pierwsze symptomy   - szkolenie przeznaczone dla nauczycieli wychowania przedszkolnego oraz rodziców. Prowadząca- mgr Weronika Grabowska

Więcej…
 
Laureaci i finaliści przedmiotowych konkursów kuratoryjnych PDF Drukuj Email

laureaci2Laureaci i finaliści kuratoryjnych konkursów przedmiotowych

Grupa 13 uczniów Gimnazjum Samorządowego nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Iławie uzyskała w kolejnym roku szkolnym 2015/16 tytuły: laureata oraz finalisty w kuratoryjnych konkursach przedmiotowych. Są to głównie uczniowie klas trzecich, ale także uczeń klasy drugiej, Wojciech Gola został laureatem konkursu geograficznego:

Maciej Abramowicz z kl. III e - LAUREAT Z GEOGRAFII

Krzysztof Białaś z kl. III e - LAUREAT Z GEOGRAFII

Hanna Dzik z kl. III e - LAUREATKA Z GEOGRAFII

Wojciech Gola z kl. II d - LAUREAT Z GEOGRAFII

Sara Gorczyńska z kl. III d - LAUREATKA Z GEOGRAFII

Jakub Meszko z kl. III b - LAUREAT Z GEOGRAFII

Agata Węglerska z kl. III b - LAUREATKA Z GEOGRAFII

Magdalena Stramska z kl. IIIb - LAUREATKA Z BIOLOGII

Oliwia Serafin z kl. IIIb - LAUREATKA Z HISTORII

Szymon Dzik z kl. III e - FINALISTA Z GEOGRAFII

Piotr Maruszak z kl. IIIa - FINALISTA Z FIZYKI

Oliwia Serafin z kl. III b - FINALISTKA Z J. ANGIELSKIEGP

Samuel Wlazło z kl. III a - FINALISTA Z J. ANGIELSKIEGO

Uczniowie, którzy zdobyli tytuły "laureata" z geografii i biologii są zwolnieni z egzaminu gimnazjalnego z zakresu przedmiotów przyrodniczych, "laureatka" z historii jest zwolniona z egzaminu z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie. Do geografii naszych uczniów przygotowywała kolejny już rok z sukcesami pani Małgorzata Kłodawska, do biologii – pani Krystyna Rzepka, do historii – pani Ewa Węglerska, do fizyki – pani Elżbieta Kowalska, do języka angielskiego – panie Dominika Kasprowicz i Karolina Wiatrowska-Kubicka.


Serdecznie gratulujemy uczniom i nauczycielom, którzy ich przygotowywali.

Życzymy jeszcze wielu sukcesów edukacyjnych!

 
III GIEŁDA PRAKTYK I ZAWODÓW PDF Drukuj Email

W dniu 03.03.2016 r o godz. 16.00 w auli Gimnazjum Samorządowego nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Iławie już po raz trzeci została zorganizowana Giełda Praktyk i Zawodów.

Więcej…
 
Spotkania historyczne w „Koperniku” PDF Drukuj Email

Uczniowie klas pierwszych za sprawą Teatru Historycznego „Chorągwi Komturstwa Gniewskiego” przenieśli się w odległe – starożytne czasy. Mieli okazję poczuć się jak grecki hoplita, rzymski legionista czy gladiator. Poprzez kontakt z dawnymi obyczajami, bronią i uzbrojeniem młodzież utrwaliła wiadomości poznane na lekcjach historii.

Więcej…
 
II Powiatowy Turniej Zawodoznawczy „Zdolni i kreatywni” PDF Drukuj Email

   Drużyna naszego Gimnazjum w składzie – Patrycja Junkier i Sara Gorczyńska z klasy III d, Filip Gierszyński kl. III b oraz Jakub Pawłowski kl. III c już po raz drugi wzięła udział  w Turnieju Zawodoznawczym „Zdolni i kreatywni” – zajmując IV miejsce, który  odbył się 25 lutego 2016r. (czwartek) w sali gimnastycznej Zespołu Szkół im. Bohaterów września 1939 roku w Iławie.

Więcej…
 
III Giełda Praktyk i Zawodów PDF Drukuj Email

III GIEŁDA PRAKTYK I ZAWODÓW

3 marca 2016r. (czwartek), o godz. 16.00, w auli Gimnazjum nr 1 organizowana jest już po raz trzeci Giełda Praktyk i Zawodów.

Swoje uczestnictwo potwierdzili: fotograf, geodeta, instalator sanitarny, kierowca zawodowy, policjant, mechanik pojazdów samochodowych, kamieniarz, sprzedawca, elektryk,wędliniarz, krawiec, kucharz, fryzjer, ratownik medyczny.


Giełda Praktyk i Zawodów to niepowtarzalna okazja, aby móc porozmawiać z przedstawicielami wyżej wymienionych profesji o ich pracy, plusach i minusach wykonywanego zawodu. Zaproszeni goście zdradzą tajemnicę jak przekształcić swoją pasję w pracę, która daje uznanie i satysfakcję.


Zapraszamy na spotkanie wszystkich zainteresowanych. Szczególnie zachęcamy do wzięcia udziału w giełdzie uczniów klas III i ich rodziców.

Beata Niksa – doradca zawodowy

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL