ul. Kościuszki 2A; 14-200 Iława; tel. (089) 648 50 18; e-mail: gim1ilawa@wp.pl:
Gimnazjum Samorządowe nr 1 im. M. Kopernika w Iławie
Spotkania historyczne w „Koperniku” PDF Drukuj Email

Uczniowie klas pierwszych za sprawą Teatru Historycznego „Chorągwi Komturstwa Gniewskiego” przenieśli się w odległe – starożytne czasy. Mieli okazję poczuć się jak grecki hoplita, rzymski legionista czy gladiator. Poprzez kontakt z dawnymi obyczajami, bronią i uzbrojeniem młodzież utrwaliła wiadomości poznane na lekcjach historii.

Więcej…
 
II Powiatowy Turniej Zawodoznawczy „Zdolni i kreatywni” PDF Drukuj Email

   Drużyna naszego Gimnazjum w składzie – Patrycja Junkier i Sara Gorczyńska z klasy III d, Filip Gierszyński kl. III b oraz Jakub Pawłowski kl. III c już po raz drugi wzięła udział  w Turnieju Zawodoznawczym „Zdolni i kreatywni” – zajmując IV miejsce, który  odbył się 25 lutego 2016r. (czwartek) w sali gimnastycznej Zespołu Szkół im. Bohaterów września 1939 roku w Iławie.

Więcej…
 
III Giełda Praktyk i Zawodów PDF Drukuj Email

III GIEŁDA PRAKTYK I ZAWODÓW

3 marca 2016r. (czwartek), o godz. 16.00, w auli Gimnazjum nr 1 organizowana jest już po raz trzeci Giełda Praktyk i Zawodów.

Swoje uczestnictwo potwierdzili: fotograf, geodeta, instalator sanitarny, kierowca zawodowy, policjant, mechanik pojazdów samochodowych, kamieniarz, sprzedawca, elektryk,wędliniarz, krawiec, kucharz, fryzjer, ratownik medyczny.


Giełda Praktyk i Zawodów to niepowtarzalna okazja, aby móc porozmawiać z przedstawicielami wyżej wymienionych profesji o ich pracy, plusach i minusach wykonywanego zawodu. Zaproszeni goście zdradzą tajemnicę jak przekształcić swoją pasję w pracę, która daje uznanie i satysfakcję.


Zapraszamy na spotkanie wszystkich zainteresowanych. Szczególnie zachęcamy do wzięcia udziału w giełdzie uczniów klas III i ich rodziców.

Beata Niksa – doradca zawodowy

 
Marzycielska Poczta - akcja pisania listów do chorych dzieci PDF Drukuj Email

Marzycielska Poczta to akcja, polegająca na wysyłaniu listów i kartek do ciężko chorych dzieci, dla których takie przesyłki są bezcennym wsparciem w walce z chorobą.

Więcej…
 
Plan lekcji na II semestr PDF Drukuj Email
Plan lekcji na II semestr  jest wywieszony w gablocie ogłoszeń dyrekcji szkoły oraz dostępny w dzienniku elektronicznym.
 
Konkurs kuratoryjny z j. angielskiego PDF Drukuj Email

Po weryfikacji prac z etapów szkolnych kuratoryjnego konkursu z j. angielskiego, do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się:

Hanna Dzik z kl. III e

Aleksander Grabowski z kl. III b

Jowita Niksa z kl. III b

Oliwia Serafin z kl. III b

Uczniów przygotowywała p. Dominika Kasprowicz

Wojciech Gola z kl. II d

Ucznia przygotowywała p. Jolanta Mostafa

Samuel Wlazło z kl. III a

Ucznia przygotowywała p. Karolina Wiatrowska-Kubicka

Łącznie w etapach wojewódzkich konkursów: z geografii, historii, fizyki, biologii, chemii i języka angielskiego weźmie udział 15 uczniów

Gratulujemy i życzymy powodzenia na etapie wojewódzkim!

 
Hania Dzik z „Kopernika” złotą medalistką MSJ ISAF w klasie 420. PDF Drukuj Email

Hania Dzik z „Kopernika” złotą medalistką MSJ ISAF w klasie 420. Według PZŻ to zwykle przepustka do wielkiej żeglarskiej kariery.

W czwartek, 7 stycznia 2016r. w „Jedynce” sportowe święto! Od rana Hani Dzik, uczennicy z klasy III e, serdeczne powitanie przygotowali koleżanki i koledzy z klasy: wiwaty, balony, polskie flagi, złota szarfa, ogromny napis „Klasa III e wita Hanię mistrzynię świata” i w tle piosenka mistrzów zespołu Queen „We are the champions”. Na korytarzu szkoły słychać było gratulacje, zapanowały radość i wzruszenie.

Więcej…
 
Zagrożenia i pułapki życia młodzieńczego PDF Drukuj Email

Znana maksyma prawnicza mówi, że „nieznajomość prawa szkodzi”. Dlatego też warto wiedzieć, jakie mamy prawa i obowiązki, jakie czyhają na nas zagrożenia, by móc funkcjonować w społeczeństwie bez kolizji z prawem. Korzystanie z Internetu jest obecnie nieodłączną częścią codziennego życia każdego człowieka, w tym również dzieci i młodzieży. Warto zastanowić się, czy sposób, w jaki korzystamy z tego narzędzia jest zgodny z prawem i czy nie narażamy siebie lub swoich znajomych na niebezpieczeństwo umieszczając np. zdjęcia lub dane, które pozwolą osobom niepowołanym wykorzystać je w niewłaściwy sposób.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL