ul. Kościuszki 2A; 14-200 Iława; tel. (089) 648 50 18; e-mail: gim1ilawa@wp.pl:
Gimnazjum Samorządowe nr 1 im. M. Kopernika w Iławie
Spotkanie autorskie z Ewą Rzeszutko, autorką książki "Niezłomni znad Welu, Brynicy, Wkry i Drwęcy" PDF Drukuj Email

Spotkanie autorskie z Ewą Rzeszutko, autorką książki "Niezłomni znad Welu, Brynicy, Wkry i Drwęcy" zorganizował 6 marca 2017 roku w "Koperniku" Marcin Michalski, nauczyciel historii. 
Obecność pani Ewy Rzeszutko w „Koperniku” wpisuje się w tegoroczne szkolne obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, obok przygotowanej w szkole gazetki poświęconej upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia oraz wystawy banerów z biogramami żołnierzy wyklętych umieszczonej na zewnątrz szkoły.

Więcej…
 
Konferencja naukowa dla młodzieży poświęcona pamięci Żołnierzy Wyklętych "Wyklęci czy Niezłomni" PDF Drukuj Email

10.03.2017 r. uczniowie GS nr 1 wzięli udział w zorganizowanej w Zespole Szkół Chemicznych i Ogólnokształcących w Olsztynie konferencji naukowej dla młodzieży poświęconej Żołnierzom Wyklętym: „WYKLĘCI CZY NIEZŁOMNI? ŻOŁNIERZE ANTYKOMUNISTYCZNEGO PODZIEMIA W ŚWIADOMOŚCI WSPÓŁCZESNEJ MŁODZIEŻY” organizowanej pod honorowym patronatem Kuratorium Oświaty w Olsztynie, Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce oraz Delegatury Instytutu Pamięci Narodowej w Olsztynie.

Więcej…
 
Uczniowie "Jedynki" ratują dzieci w Afryce! PDF Drukuj Email

            Gimnazjum Samorządowe nr 1 w Iławie brało udział w ogólnopolskiej akcji „Wszystkie Kolory Świata” organizowanej przez UNICEF. Uczniowie z naszej placówki przygotowali projekty i wykonali charytatywne laleczki - symbol pomocy jakiej gimnazjaliści udzielili swoim rówieśnikom z Angoli - państwa w południowo-zachodniej Afryce, w którym dzieci umierają z powodu chorób.

Więcej…
 
Sieć współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy powiatu iławskiego PDF Drukuj Email

22 lutego 2017 roku w bibliotece szkolnej Gimnazjum nr 1 w Iławie odbyło się spotkanie nauczycieli bibliotekarzy bibliotek szkolnych powiatu iławskiego. Powstała sieć współpracy bibliotekarzy, która umożliwia nauczycielom dzielenie się swoją wiedzą i umiejętnościami, nabywanie informacji od kolegów nauczycieli oraz wspólne rozwiązywanie sytuacji problemowych.

Więcej…
 
Święto szkoły w Gimnazjum Samorządowym nr 1 w Iławie PDF Drukuj Email

    Czerwona szkoła co roku w lutym obchodzi święto szkoły. Nie jest to przypadkowa data, bowiem 19 lutego 1473 roku w Toruniu przyszedł na świat wybitny polski astronom Mikołaj Kopernik – patron gimnazjum.

Więcej…
 
Żywe okładki książek PDF Drukuj Email

       Co zrobić, żeby nauka nie była dla uczniów tylko obowiązkiem? Uczyć poprzez zabawę. Jedną z najbardziej skutecznych metod edukacji przez zabawę jest projekt, czyli samodzielna praca uczniów nad zadanym tematem. Nad projektem czytelniczym "Żywe okładki"przez kilka tygodniu pracowali, ale również dobrze się bawili uczniowie Gimnazjum nr 1 w Iławie Wiktoria Karaś, Julia Nowińska, Barbara Waszkiewicz, Hubert Węgłowski i Szymon Żuralski z klasy IIc pod opieką polonistki Agnieszki Prass.

Więcej…
 
W rytmie flamenco PDF Drukuj Email

14 lutego 2017 roku odbył się koncert muzyczny w wykonaniu Kwartetu Flamenco pt. "Cygańskie flamenco". Artyści zaprezentowali uczniom cygańską kulturę i muzykę flamenco wywodzącą się Andaluzji.

Więcej…
 
Randka z książką w bibliotece PDF Drukuj Email

Już na kilka dni przed Dniem Zakochanych w Bibliotece Szkolnej Gimnazjum Samorządowego nr 1 w Iławie poczuliśmy  działanie Amora. Na półkach pojawiły się tajemnicze, czerwone książki, które opisane były tylko krótkimi, zagadkowym hasłami.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL