ul. Kościuszki 2A; 14-200 Iława; tel. (089) 648 50 18; e-mail: gim1ilawa@wp.pl:
Gimnazjum Samorządowe nr 1 im. M. Kopernika w Iławie
Sukcesy w przedmiotowych konkursach kuratoryjnych PDF Drukuj Email

Silna reprezentacja "Kopernika" w etapach wojewódzkich

konkursów kuratoryjnych w roku szkolnym 2015-2016

Kolejny rok silna reprezentacja, aż 12 uczniów naszej szkoły zakwalifikowało się do etapu wojewódzkiego konkursów przedmiotowych organizowanych przez Warmińsko-Mazurskie Kuratorium Oświaty.

O tytuły laureatów będą walczyć:

Geografia

Hanna Dzik z kl. IIIe
Agata Węglerska z kl. IIIb
Jakub Meszko z kl. IIIb
Sara Gorczyńska z kl. IIId
Krzysztof Białaś z kl. IIIe
Wojciech Gola z kl. IId
Szymon Dzik z kl. IIIe
Maciej Abramowicz z kl. IIIe

Uczniów przygotowuje p. Małgorzata Kłodawska

chemia

Hanna Dzik z kl. IIIe

Uczennicę przygotowuje p. Danuta Kordalska

biologia

Magdalena Stramska z kl. IIIb

Uczennicę przygotowuje p. Krystyna Rzepka

fizyka

Piotr Maruszak z kl. IIIa

Ucznia przygotowuje p. Elżbieta Kowalska

historia

Oliwia Serafin z kl. IIIb

Uczennicę przygotowuje p. Ewa Węglerska

 
Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki
podczas etapów wojewódzkich!
 
Na dziedzińcu „Jedynki” umieszczono kapsułę czasu PDF Drukuj Email

W piątek, 6 listopada Gimnazjum Samorządowe nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Iławie rozpoczęło obchody 70-lecia „Jedynki”. 6 listopada 2015 r. minęło 70 lat od decyzji powojennych władz Iławy o przeniesieniu szkoły z ul. Narutowicza 2 do budynku przy ul. Kościuszki 2A zwolnionego przez Sowietów, którzy w budynku przedwojennej Stadtschule w ostatnich miesiącach wojny mieli założony szpital dla wojska. Wszyscy uczniowie, pracownicy szkoły oraz goście byli świadkami umieszczenia w Kapsule Czasu najciekawszych prac konkursu plastycznego, literackiego i fotograficznego ogłoszonego w ubiegłym roku wśród uczniów gimnazjum a także innych listów do potomnych oraz przedmiotów przygotowanych przez wszystkie klasy, dyrekcję szkoły, pracowników niepedagogicznych, sponsorów kapsuły, burmistrza Iławy, wójta gminy Iława. W kapsule znalazły się także egzemplarze lokalnej prasy. Organizatorzy liczą na to, że kapsuła przechowa się dobrze i zostanie otwarta za 30 lat na 100-lecie szkoły.

Więcej…
 
„Poznaj swojego doradcę kariery – wybierz świadomie przyszłość” PDF Drukuj Email

Pod takim właśnie tytułem rozpoczęła się powiatowa konferencja zorganizowana przez Młodzieżowe Centrum Kariery OHP, Powiatowego Koordynatora Doradztwa Zawodowego oraz Powiatowe Centrum Rozwoju Edukacji w Iławie, w której wzięli udział wybrani uczniowie klas III z Gimnazjum Samorządowego nr 1 w Iławie.  

Więcej…
 
Piknik Inspiracji nad Małym Jeziorakiem PDF Drukuj Email

W dniu 26.09.2015 r w Iławie odbył się Piknik Inspiracji nad Małym Jeziorakiem. Formuła pikniku miała za zadanie przybliżyć młodzieży zagadnienia związane z różnymi dziedzinami nauk, poprzez rozrywkę i zabawę. Podczas pikniku uczniowie naszego gimnazjum mogli obejrzeć stoiska kół naukowych oraz wystawców(Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, Uniwersytet Mikołaja Kopernika, Politechnika Warszawska, Politechnika Gdańska, Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Gdański, Fununiversity, Rebel.pl, ECO Event i Akademia Nauki), pokazy i eksperymenty, mobilne planetarium, pokazy robotów lego.  

Więcej…
 
Spotkanie z Amazonkami. PDF Drukuj Email

W ramach prowadzenia profilaktyki przeciwnowotworowej w społeczeństwie, w dniu 13 października 2015 r. Stowarzyszenie Iławski Klub "Amazonki" i  Dyrekcja Gimnazjum Samorządowego nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Iławie zorganizowały spotkanie z uczniami klas trzecich pt: "Zadbaj o zdrowie".

Więcej…
 
Na Mistrzostwach Polski w cross triathlonie uczniowie z „Kopernika” z medalami PDF Drukuj Email

W sobotę, 12 września w Gryfinie pod Szczecinem odbyła się ostatnia w tym roku impreza rangi Mistrzostw Polski w cross triathlonie dla kategorii wiekowych: młodzik i junior młodszy - Mistrzostwa Polski w cross triathlonie – Gryfino 12 września 2015. Iławę reprezentowali uczniowie i absolwenci klasy sportowej Gimnazjum Samorządowego nr 1 im. M. Kopernika z Iławy, będący jednocześnie uczestnikami zajęć SSP ORKA Iława i MOS Iława.

Więcej…
 
Bardzo udany start iławskich żeglarzy w Mistrzostwach Polski Juniorów. PDF Drukuj Email

Uczniowie klasy sportowej Gimnazjum Samorządowego nr1 w Iławie, piętnastoletni żeglarze, brali udział w rozgrywanych na wodach Zatoki Gdańskiej Mistrzostwach Polski Juniorów. Kategoria junior obejmuje w żeglarstwie młodzież do 18 -tego roku życia. Dla naszych żeglarzy był to pierwszy start w tak poważnej imprezie.

Więcej…
 
W „Koperniku” przeczytali sześć rozdziałów „Lalki” PDF Drukuj Email

W sobotę, 5 września 2015 r Gimnazjum Samorządowe nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Iławie przyłączyło się do akcji Narodowego Czytania „Lalki” Bolesława Prusa. Akcja miała charakter ogólnopolski i była organizowana czwarty rok z inicjatywy Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, pod honorowym patronatem pary Prezydenckiej Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser-Dudy.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL