ul. Kościuszki 2A; 14-200 Iława; tel. (089) 648 50 18; e-mail: gim1ilawa@wp.pl:
Gimnazjum Samorządowe nr 1 im. M. Kopernika w Iławie
„Traper” znów wyruszył na szlak PDF Drukuj Email

Dnia 4 października członkowie szkolnego kółka turystyczno-krajoznawczego „Traper” z Gimnazjum Samorządowego nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Iławie wraz z opiekunem, nauczycielką geografii, Małgorzatą Kłodawską udali się na pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę. Tym razem młodzież z opiekunką pojechali do Torunia.

Więcej…
 
Nietypowa lekcja wiedzy o społeczeństwie w „Koperniku” PDF Drukuj Email

Nietypowe lekcje odbyli uczniowie ostatnich klas Gimnazjum Samorządowego nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Iławie. Lekcje prowadził… miejski urzędnik.

- W tym tygodniu mieliśmy zupełnie inne od dotychczasowych lekcje wiedzy o społeczeństwie – opowiada Szymon Oleksów, jeden z trzecioklasistów. - Do klasy wszedł młody mężczyzna, wraz z nim pani dyrektor, która przedstawiła go między innymi jako absolwenta „Jedynki”. Okazało się, że ten pan będzie miał z nami zajęcia. Na początku nie przejawialiśmy wielkiego zainteresowania jego osobą, ale tematy, które poruszał, okazały się dla nas bardzo interesujące. Wykazał jak wielkim atutem dla naszego rozwijającego się miasta jest przynależność Polski do Unii Europejskiej. Poznaliśmy wartość funduszy naszego miasta i niełatwe zasady zarządzania budżetem. Wreszcie wiemy, dlaczego nie tak łatwo wybudować nasz upragniony skatepark...

Więcej…
 
Marsz Życia i Nadziei PDF Drukuj Email

17 września 2014 r. iławskie Amazonki zorganizowały Marsz Życia i Nadziei w ramach Dni Walki z Rakiem Piersi pod hasłem „Wyprzedźmy raka”. Do marszu, tak jak co roku dołączyła młodzież z Gimnazjum Samorządowego nr 1 pod przewodnictwem Wioletty Karwat i Krystyny Rzepki.

Więcej…
 
Narodowe Czytanie Trylogii Henryka Sienkiewicza w "Koperniku" PDF Drukuj Email

Gimnazjum Samorządowe nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Iławie w sobotę, 6 września 2014 r. w godz. 10 – 12 włączyło się do akcji Narodowe Czytanie Trylogii Henryka Sienkiewicza. Akcja ma charakter ogólnopolski i jest organizowana trzeci rok z inicjatywy Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

Więcej…
 
Radosny Dzień Sportu w „Koperniku” PDF Drukuj Email

„W zdrowym ciele zdrowy duch”. Zgodnie z tym mottem w Gimnazjum Samorządowym nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Iławie dnia 9 czerwca odbył się Szkolny Dzień Sportu. Uczniowie rywalizowali w takich konkurencjach sportowych jak: skok w dal, bieg na 60 metrów, bieg na 1000 metrów, turniej ringo, kręgle, skoki w workach, rzuty do celu, skoki przez linę. Dodatkową konkurencją była walka o puchar za najlepszy doping sportowy.

Więcej…
 
Kacper i Maciej z „Kopernika” w reprezentacji Polski PDF Drukuj Email

W dniach 31.05 - 1.06.2014r. w Kruszwicy odbyły się Centralne Wiosenne Regaty Juniorów. W kategorii juniorów młodszych regaty były eliminacjami do reprezentacji Polski na Regaty Nadziei Olimpijskich.

Więcej…
 
Ogromny sukces uczniów „Jedynki” i ich rodziców w zawodach WARMIA I MAZURY PŁYWAJĄ PDF Drukuj Email

Akcja Warmia i Mazury Pływają jest cyklem zawodów pływackich dla amatorów. W tym roku odbyła się trzecia edycja. Jej głównym celem jest popularyzacja pływania i turystyki wodnej w regionie oraz propagowanie zdrowego trybu życia i aktywnego wypoczynku. Jej miejscem są ośrodki basenowe w województwie warmińsko-mazurskim, m.in. w Iławie.

Więcej…
 
Hania Dzik w reprezentacji Polski PDF Drukuj Email

Maj był bardzo pracowitym i emocjonującym miesiącem dla najlepszych iławskich żeglarzy. Po długich, zimowych przygotowaniach rozpoczęli walkę w eliminacjach do Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata klasy Optimist. Ponad setka optimistkarzy z całej Polski spotkała się w długi, majowy weekend w Pucku. W trudnych, ‘silnowiatrowych’ warunkach znakomicie zaprezentowała się Hania Dzik z Gimnazjum Samorządowego nr1w Iławie, zajmując 6. miejsce i 2. w kategorii dziewcząt. Trochę dalej uplasowali się pozostali reprezentanci z iławskiego gimnazjum: Wiktoria Gołębiowska 27. i 6. z dziewcząt i Maciej Abramowicz 29.  

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL