ul. Kościuszki 2A; 14-200 Iława; tel. (089) 648 50 18; e-mail: gim1ilawa@wp.pl:
Gimnazjum Samorządowe nr 1 im. M. Kopernika w Iławie
Podsumowanie akcji „Góra Grosza” PDF Drukuj Email

gora_grosza_ 2014Nasza szkoła tradycyjnie przystąpiła do akcji „Góra Grosza”. Celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, placówek pogotowia rodzinnego, zawodowych rodzin zastępczych oraz domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.

W dniach od 24 listopada do 5 grudnia 2014 roku w „Koperniku” przeprowadzono zbiórkę pieniędzy. W sumie zebraliśmy kwotę, którą „pobiliśmy” rekord z wcześniejszych akcji: zebraliśmy 1364,77zł. Zorganizowano konkurs zbiórki w klasach. Zwyciężyła klasa II b, która w nagrodę może dodatkowo wykorzystać jeden dzień na wycieczkę szkolną. W organizacji akcji pomagali uczniowie z kl. IIa D. Szylakowska, O Zbysińska z Ic Sz. Kwiatkowski oraz z I a J. Przybyła, A. Zaborowska, M. Wasilewska, Sz. Kamiński, I. Szczypski. Nadzór nad akcją sprawowała pani Beata Kamińska.

 

/Gim. 1/

 
Szymon wyróżniony w XXX Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym ! PDF Drukuj Email

           Szymon Oleksów - uczeń klasy III d Gimnazjum Samorządowego nr 1 w Iławie w październiku 2014 roku został zwycięzcą konkursu krasomówczego w powiecie iławskim, a następnie odniósł zwycięstwo w województwie warmińsko-mazurskim. Dzięki temu reprezentował nasze województwo na etapie centralnym. Finały ogólnopolskie dla szkół podstawowych i gimnazjów od wielu lat odbywają się w Legnicy. W dniach 20 – 23 listopada zagościł tam „kwiat polskiego krasomówstwa”. W XV Ogólnopolskim Konkursie Młodzieży Gimnazjalnej Szymon zaprezentował tekst pt. „Iława - moja mała ojczyzna” Był ósmy wśród prawie trzydzieściorga uczestników z całej Polski. Jego prezentacja znalazła również uznanie w oczach Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie. Szymon otrzymał wyróżnienie.


Więcej…
 
Mikołajki w „Koperniku” PDF Drukuj Email

W piątek, 5 grudnia gimnazjaliści z Gimnazjum Samorządowego nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Iławie świętowali imieniny Patrona szkoły. Z samego rana zrobione zostało wspólne zdjęcie, później poszczególne klasy w auli szkoły wykonały zdjęcia pamiątkowe z wychowawcami.

Więcej…
 
Próbny egzamin gimnazjalny PDF Drukuj Email

Próbny egzamin gimnazjalny dla uczniów klas III

9 grudnia 2014r. (wtorek)- część humanistyczna (I zakres: historia i wos, II zakres: j. polski)

10 grudnia 2014r. (środa) - część matematyczno-przyrodnicza (I zakres: przedmioty przyrodnicze, II zakres: matematyka)

11 grudnia 2014r. (czwartek) - język obcy (poziom podstawowy, poziom rozszerzony)

Uczniowie klas III powinni stawić się pod wyznaczonymi salami egzaminacyjnymi o godz. 8.50 (w każdy dzień egzaminu).

Egzamin próbny będzie odbywał się zgodnie z procedurami, które obowiązywać będą na egzaminie kwietniowym.

Ze względów organizacyjnych klasy I i II nie mają zajęć lekcyjnych w dniach 9, 10 i 11 grudnia 2014r.

 
W „Koperniku” trwa budowa sali gimnastycznej z łącznikiem PDF Drukuj Email

W związku z wykonaną w maju 2011 r. przez Pracownię Projektowo – Budowlaną „Ekspertyzą stanu technicznego budynku sali gimnastycznej oraz budynku świetlicy w Gimnazjum Samorządowym nr 1 w Iławie”, z której jednoznacznie wynikało, że „stan techniczny omawianego budynku zagraża bezpieczeństwu użytkowników tego obiektu”, dyrektor szkoły wyłączyła budynek sali gimnastycznej z użytkowania. Lekcje wychowania fizycznego odbywały się w różnych budynkach sportowych na terenie miasta. Rozpoczęły się przygotowania do budowy nowego obiektu, w wyniku których 1 października 2014 r. rozpoczęto budowę nowej sali. Planowany termin zakończenia inwestycji to 31 maja 2016 r.

Więcej…
 
O tolerancji w „Koperniku” PDF Drukuj Email

Dnia 25 listopada 2014 r.  roku o godz. 10.00 w auli Gimnazjum nr 1w Iławie z okazji Światowego Dnia Tolerancji odbyło się spotkanie integracyjne na ten temat zorganizowane przez nauczycieli – bibliotekarzy: Beatę Kamińską Piotra Błaszkiewicza i pedagoga szkolnego panią Iwonę Makowską.


Więcej…
 
Andrzejki PDF Drukuj Email

DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

Dn. 26.11.2014r. (środa) w godz. 17.00 – 19.00
odbędzie się dyskoteka andrzejkowa

Samorząd Uczniowski przygotował również wróżby i zabawy andrzejkowe,
które odbywać się będą w sali 30.

 
Święto Narodowe w „Koperniku” PDF Drukuj Email

Narodowe Święto Niepodległości to polskie święto narodowe, obchodzone co roku 11 listopada, na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku po 123 latach rozbiorów dokonanych przez Austrię, Prusy i Rosję. Święto państwowe ustanowione w ostatnich latach II RP, przywrócone w 1989 r. Dzień 11 listopada ustanowiono Świętem Niepodległości dopiero ustawą z 23 kwietnia 1937, czyli prawie 20 lat po odzyskaniu niepodległości.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL