ul. Kościuszki 2A; 14-200 Iława; tel. (089) 648 50 18; e-mail: gim1ilawa@wp.pl:
Gimnazjum Samorządowe nr 1 im. M. Kopernika w Iławie
Pływacy z „Kopernika” najlepsi w województwie PDF Drukuj Email

Od czterech lat w Gimnazjum Samorządowym nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Iławie funkcjonuje klasa sportowa o profilu wodniackim. Jedna grupa trenuje wioślarstwo, druga - triathlon. Co roku uczniowie podejmują kolejne wyzwania sportowe, łącząc treningi szkolne i treningi w klubach z nauką. Dlatego zawsze, gdy uczniowie klasy sportowej osiągną sukces, doceniamy ich ogromny wysiłek. Tym razem z uśmiechem po weekendzie wróciła grupa trithlonowa, którą zajmują się nauczyciele: pani Aurelia Waruszewska i pan Radosław Burza.

Więcej…
 
Dzień Sportu w „Koperniku” PDF Drukuj Email

W sobotę, 30. maja na boisku szkolnym Gimnazjum Samorządowego nr 1 w Iławie od samego rana zrobiło się gwarno. I, chociaż pogoda nie do końca była sprecyzowana, bo chwilkę po godzinie ósmej pojawiły się drobniutkie kropelki nieśmiałej mżawki, to wszyscy uczniowie i nauczyciele pod wodzą pani Aurelii Waruszewskiej rozpoczęli najliczniejszą w historii szkoły wspólną rozgrzewkę.

Więcej…
 
Konkurs Recytatorski „Spotkania z Poezją” PDF Drukuj Email

konkurs_recW sobotę, 25 kwietnia, w Kinoteatrze Pasja odbyły się miejskie eliminacje XXXIII Konkursu Recytatorskiego „Spotkania z Poezją” dla szkół podstawowych i gimnazjów. Reprezentantami Gimnazjum Samorządowego nr 1 byli zwycięzcy szkolnego etapu: Szymon Oleksów z kl. III d oraz Marta Kroplewska z kl. II d i Wiktoria Suszek z kl. I c (dziewczęta występowały w kategorii poezji śpiewanej). Podczas sobotnich występów na scenie iławskiego kinoteatru wszyscy nasi uczniowie prezentowali się doskonale, stanęli na wysokości zadania i zwyciężyli w obu kategoriach. Laureatami zostali: Marta Kroplewska i Szymon Oleksów – obydwoje będą reprezentować Jedynkę w eliminacjach rejonowych.

Więcej…
 
O Syberii w „Koperniku” PDF Drukuj Email

Spotkania z podróżnikami to jedna z bardziej lubianych lekcji geografii. W Gimnazjum Samorządowym nr 1 im. Mikołaja Kopernika od wielu lat tradycją jest zapraszanie podróżników na spotkania z młodzieżą, by, opowiadając o swoich przeżyciach podczas podróży, choć na chwilę przenieśli słuchaczy w odległe miejsca…

Więcej…
 
Uczniowie „Kopernika” uczestniczyli w międzynarodowej wymianie PDF Drukuj Email

Na zaproszenie dyrektora Gimnazjum Publicznego przy ZSO w Iławie, Romana Groszkowskiego i organizującej wymianę w „Żeromku” nauczycielki języka niemieckiego, Karoliny Nehring, uczniowie klas pierwszych i drugich naszego gimnazjum wzięli aktywny udział w wymianie młodzieży. ZSO od wielu lat prowadzi wymianę młodzieży z dwiema szkołami niemieckimi: Johanneum Gymnasium w Herborn i Georg Buchner Schule w Rodgau.

Więcej…
 
Dźwigary i płatwie już na sali gimnastycznej „Kopernika” PDF Drukuj Email

Od 2014 roku trwa budowa nowej sali gimnastycznej przy Gimnazjum Samorządowym nr1 im. Mikołaja Kopernika w Iławie. W obiekcie sportowym powstaną także dodatkowe sale dydaktyczne, a z budynkiem szkoły sala sportowa zostanie połączona łącznikiem. Ze względu na ograniczony dojazd do szkoły (tylko od jednej strony) łącznik pod ziemią wepnie się do południowo –wschodniego skrzydła szkoły, natomiast na wysokości boiska szkolnego wzniesie się ponad obecny chodnik. W ten sposób na „dachu” wzniesionego odcinka łącznika powstanie miejsce do zamontowania ławeczek.

Więcej…
 
„Kopernik” otwarty PDF Drukuj Email

W poniedziałek, 27 kwietnia w Gimnazjum Samorządowym nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Iławie zorganizowany został Dzień Otwarty. Oferta i wszystkie prezentacje w tym dniu skierowane były do szóstoklasistów – przyszłych gimnazjalistów.

Więcej…
 
III Europejski Festyn Rodzinny PDF Drukuj Email

alt


 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL